Latvijā populārākā lietotā mazda

Daudzi no mums sapņo par jaunu auto, taču vienlaikus arī saprot, ka pirkt jaunu automašīnu ir neprāts, jo tiklīdz tā izripo no autodīlera tā automātiski zaudē vismaz 1/3 no auto vērtības. Daļa iedzīvotāju, kuriem ir lielāka rocība vai arī vienkārši vēlme izrādīties iegādājas jaunus auto operatīvajā līzingā un katru mēnesi maksā noteiktu summu. Tomēr absolūti lielākā daļa ir spiesti iegādāties lietotus auto, kuru vecums ir vismaz 5 – 7 gadi. Šobrīd trūkst precīzas statistikas par to, kura ir populārākā Mazda Latvijā, tādēļ ērtības labad izmantosim Latvijas vadošā sludinājumu portāla sniegto informāciju par Mazdu piedāvājumiem 2013. gada martā. Lai arī šiem datiem ir tendence nedaudz mainīties, tomēr novērojumi liecina, ka proporcionāli attiecība paliek tā pati. Kopumā Mazdapower pieņem, ka dati atspoguļo kopējo tendenci, taču nevar izslēgt, ka kāds no mazdas modeļiem ir tik populārs, ka tā lietotāji to nepārdod un brauc līdz pēdējām.

Lietoto mazdu TOPS

1. Mazda 323  (221 pārdevējs)
Šis ir viens no sportiskākajiem un pieejamākajiem, vecajiem mazda modeļiem. Mazs, ērts, dinamisks un ļoti viegls. Paverot tā mazda323durvis rodas nedaudz bažas par braukšanas drošumu, jo durvis ir pavisam plānas. Daudziem mazdu īpašniekiem tas ir bijis pirmais auto. Lētākie mazda 323 modeļi atrodami pat zem 500 ls. Lēta ekspluatācija, bet bieži rūsē.

2. Mazda 626  (209 pārdevēji)
mazda 626Katrs, kas ikdienā pārvietojas pa Latvijas autoceļiem būs pamanījis Mazda 626. Šis Mazda modelis ir viens no ilgdzīvotājiem un vienlaikus arī viens no populārākajiem mazda modeļiem. Praktisks, vienkāršs un ērts ģimenes auto cilvēkiem, kuriem ir svarīgi noklūt no punkta A uz punktu B, bet nav vēlme īpaši zīmēties. Viena no priekšrocībām – lielais bagāžnieks, kurā var savietot visu nepieciešamo pat vairāku dienu ceļojumam. Zemas lietošanas izmaksas.Plaša izvēle, ja vajadzīgs auto zem 1000 Ls.

3. Mazda 6 (178 pārdevēji)
mazda-6Mazda 6 ir kvalitatīvs, ērts, ekonomisks un ar plašu bagāžnieku apveltīts ģimenes auto. Klasi augstāks nekā mazda 626, taču, protams, arī dārgāks. Ērta vadāmība un laba trokšņu izolācija. Būtu vēlams dot priekšroku benzīna dzinējam un pirms iegādes veikt vairākus testa braucienus, jo pārdevēju šim auto netrūkst, līdz ar to plašas izvēles iespējas.

4. Mazda 3 (93 pārdevēji)

Mazda 3 ir krietni jaunāks mazda modelis, kas izskaidro mazāku pārdevēju skaitu. To bieži izvēlas mazda 3tie, kas iepriekš braukuši ar Mazda 323 un vēlas palikt uzticīgi Mazda markai. Mazda 3 piemērā var labi redzēt Mazdas un Ford sadarbību daudzu desmitu gadu laikā. Mazda 3 ritošā daļa patapināta no Ford Focus. Uzticams un ērts auto cilvēkiem,  kam vajadzīgs lielāks komforts nekā spēj piedāvāt vecāki Mazda modeļi, taču viennozīmīgi augstākas ekspluatācijas izmaksas.

5. Mazda Premacy (57 pārdevēji)
Ja vēlaties auto, kuā var sasēsties ne tikai 5, bet pat 7 cilvēki un katram ir savs sēdeklis, tad Mazdda Premacy var būt labamazda premacy izvēle. Palielākas ģimenes auto mazda cienītāju gaumē, tiesa saķere ar ceļu un vadāmība varētu būt labāka. Vienkāršs auto ar lētām ekspluatācijas izmaksām.

Pārējie mazda modeļi ir krietni mazāk izplatīti, tādēļ tikai sarindosim tos topa secībā.

6. Mazda Xedos 6 (42)

7. Mazda MX-3 (36)

8. Mazda 5 (25)

8. Mazda MPV (23)

9. Mazda CX-7 (16)

10. Mazda 2 (15)

10. Mazda RX-8 un Mazda Xedos 9 (8)

12. Mazda MX-5 (7)

13. Mazda B2500 (5)

14. Mazda MX-6 (5)

15. Mazda 121 (4)

Vēl mazāk populāri ir tikai Mazda CX-9, Mazda Demio, Mazda E 2000, Mazda E2200, Mazda E series, kā arī Mazda 616, Mazda Tribute un Mazda Milenia.. Un kāds ir tavs lietoto mazdu tops?

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *